Garaažiuks – miks selle valimine ainult hinna järgi on libe tee.

garaaziuks odav pole soodneNagu näha, siis oled jõudnud elus etappi, kus on taas vaja teha üks otsus: milline garaažiuks enda majale valida. Esmapilgult ei tundugi väga keeruline ülesanne, sest garaažiuksed on ju kõik samasugused ja võtan mitmest ettevõttest pakkumise ja valin odavaima ukse. Õige?

Kahjuks võib garaažiukse valimine ainult hinna järgi osutuda lõpptulemusena kulukaks ja ka ebamugavaks. Vaevalt sa soovid pidevalt kohale kutsuda spetsialiste seda remontima ja seadistama. Ja siis tulevad meelde taas fraasid “Ma pole nii rikas, et osta odavat asja”, või “Said selle, mille eest maksid”.

Läheme aga asja kallale ja räägime, millised ohud sind odava garaažiukse juures varitsevad.

Garaažiukse paneeli valik ja selle viimistlus

Esimene ja kõige nähtavam osa garaažiuste puhul on paneel, millest uks koosneb. Odava paneeli puhul on kasutatud ka odavamat materjali. Õhem metall, mitte nii kvaliteetne soojustusmaterjal ning konstruktsioon, mis meie kliimasse ei pruugi sobida. Mida see tähendab?

garaaziukse konstruktsioon

Põhjamaade kliimas töötav uks on kõige karmimates tingimustes. Talvel paugub väljas kõva pakane ja samal ajal on garaažis soe. Seega peab materjal selliste temperatuuride erinevusega toime tulema. Ja seda aastaid. Algselt soodsalt saadud garaažiuks annab sellistes tingimustes kiiremini järele.

Samuti ei saa üle ega ümber viimistlusest. Garaažiuks on ju teie maja suurim avatäide, mis hakkab üldjuhul tänavalt väga hästi silma. Algselt on kõik garaažiuksed ilusad, kui need tehasest saabuvad. Selles pole küsimus. Küsimus on selles, et kaua läheb, enne kui päike värvi ära pleegitab ning iga kord autot sisse ajades mõtled, et no pagan pidin ma selle odavaima pakkumise ikkagi võtma.

Üks näide pleekinud garaažiuksest.

garaaziuks pleekinud

Sellepärast kasutamegi Nasdooris ise kvaliteetseid Itaalias toodetud paneele, mida oleme näinud töötamas aastaid ja ka väga karmides Soome tingimustes. Lisaks on nendel paneelidel sõrmkaitse, mis viib meid järgmise teema juurde.

garaaziuks tootmine nasdoor

Garaažiukse paneeli sõrmkaitse

Garaažiuks on liikuv avatäide ja kõik, mis liigub, võib olla ohtlik. Sellepärast ongi sõrmkaitse paneelide puhul oluline.

garaaziukse sormkaitse

See tähendab, et paneelid jooksevad kokku nii, et nende vahe on võimalikult väike ning näpud sinna vahele ei saa jääda. Odavamate garaažiuste puhul jäävad tavaliselt kinnimineku hetkel paneelide vahele suured praod ja kui sinna vahele jääb sinu – või veel hullem – su lapse näpp, on lugu halb. Ohutus ikka ennekõike

Garaažiukse furnituur

garaaziukse furnituur

Nagu sa ka tead, siis kõik, mis liigub, see kulub ja kõik, mis on soodne, kulub kiiremini ja tekitab portsu probleeme. Seega on eriti oluline, et garaažiukse furnituur oleks eriti kvaliteetne. Algselt võib taaskord peale vaadates tunduda kõik sama, aga peale mõne aastast kasutamist pole lugu sugugi nii lihtne.

Uks ei taha korralikult üles tulla või sulguda, sest torsioonvedru annab liiga vara järele. Kindlasti oled näinud oma elus erinevaid kööke. Odavate nö Poolaköökide uksed käivad kolksuga, ei lähe ilusti omavahel kokku, uksed on vajunud, kriuksuvad jne. Garaažiustega on täpselt sama asi.

Garaažiukse automaatika

Taaskord koht, kus kokkuhoidmine võib osutuda üsna kalliks ja murettekitavaks. Automaatika võtad sa ju garaažiuksele just sellepärast, et elu oleks veel grammivõrra mugavam ja murevabam. Oleme oma praktika jooksul näinud mitmete erinevate tootjate automaatikat ning taaskord tuleb nentida teada-tuntud mõttetera: “Kui tahad head ja odavat, siis tuleb osta kaks eraldi asja”.

Garaažiukse tootmine

Kui tihti saad kasutada võimalust vaadata, kuidas uksed päriselt valmivad? Mitte väga, eks. Eriti kui enamik garaažiuste müüjaid on lihtsalt vahendajad, mitte tootjad. Meie juures on see võimalik. Saad tulla ja vaadata, kes on tööde taga ning veenduda meie suhtumises toote valmimise kvaliteedis.

garaaziukse terviklahendus

Garaažiukse paigaldamine

Mitu korda sa soovid, et töömehed su garaažiust üles panevad ja seadistavad. Ühe korra. Paraku on nii, et kui garaažiuks või paigaldus on ebakvaliteetne, saad sa kokku leppida mitmeid kohtumisi paigaldajatega, et uks päriselt ja lõplikult kenasti tööle saada. Kui üldse saab.

Oleme 14-aastase karjääri jooksul näinud ikka väga erineva kvaliteediga uksi ja ka nende paigaldust. Teame, mis kõik viltu võib minna ning usu, sa ei soovi seda lisa peavalu. Seega nagu garaažiuste tootja peab olema proff, peab olema ekspert ka selle paigaldaja. Sellepärast käivadki garaažiuksi paigaldamas samad mehed, kes neid toodavad. Nad teavad ja tunnevad selle ukse hingeelu juba algusest peale.

Garaažiukse terviklahendus

Taaskord esmapilgul võib-olla mitte nii oluline, et kõik saaks ühest kohast, aga tegelikult on. Kui saad ühest kohast professionaalse konsultatsiooni, tootmise, paigalduse ja lõpuks ka garantii võib su süda rahul olla, et kõik toimib.

Kui tootjad, müügimehed ja paigaldajad on kõik eraldi firmad, siis probleemide korral ei soovi keegi tavaliselt vastutust võtta ja probleeme lahendada. Ja kes kannatab? Muidugi sina kui tellija.

Meie tunneme toodet ja sinu vajadust 100% ja sellepärast anname ka alati nö lisagarantii. Saadame sind meeleldi mõne oma kliendi juurde uksega tutvuma ja kogemusi vahetama, sest just meie rahulolev klient on ilmselt parim tõestus toote kvaliteedist.

Artiklist oli kasu ja meeldis?

Asukoht

Võta spetsialistiga ühendust';