Garaažiukse automaatika: kas valida ajamiga uks või ilma?

Oma garaažile ust valides tekib sul ühel hetkel küsimus: kas mõttekam on otsustada garaažiukse automaatika kasuks või on ka ilma selleta elu hea? Õnneks me teame vastust ja oskame sind sel teemal aidata.

Kõigepealt vaatame mis puhul tänapäeval manuaalselt liigutatavat ust veel eelistatakse ning seejärel toome välja 4 põhjust, miks on elektrilise ajamiga garaažiuks väga hea valik ja mispärast tasub ka sinul seda tõsiselt kaaluda.

Ilma ajamita uks. Millal valida?

Garaažiuste automaatika on muutunud aja jooksul aina töökindlamaks, hinnalt taskukohasemaks ning pakub järjest enam lisavõimalusi. Sel põhjusel on ajamiga uks saanud normiks ja ilma ajamita ukse kasuks otsustatakse vaid vähestel erijuhtudel. Millistel?

Näiteks ei ole sul autot, aga garaaž on, ning sa kasutad seda asjade panipaigana ja avad ust vaid harva. Sellisel juhul ei ole ajami puudumine tõesti probleemiks.

Teine levinum variant on, et sul on küll auto ja seetõttu on tarvis garaažiust tihti avada ja sulgeda, aga äärmiselt piiratud eelarve tõttu on kokkuhoid automaatika arvelt sinu jaoks oluline.

Kolmas põhjus on teisega sarnane: sa leiad, et hetkel ei soovi sa automaatikasse investeerida ning lased selle millalgi hiljem paigaldada.

Mõtlemiskoht! Kui esimesel juhul on asi otsese vajaduse puudumises, siis kahe teise puhul on tark järele mõelda, sest praegune sääst võib olla hoopis tuleviku kulu. Kuidas nii?

Asi selles, et tunduvalt soodsam on ajam kohe koos uksega tellida ja paigaldada lasta, sest nii saab kohe kõik vajalikud ühildamised ja seadistused teha ning ka paikapanek on üks tegemine, mitte mitmekordne ettevõtmine.

Tähtis on ka enda vastu aus olla: kas sa ikka tõesti viitsid mitu korda päevas garaažiust sikutama hakata? Ja oled sa kindel, et su tervis (näiteks selg) järgmise kahekümne aasta perspektiivis rasket garaažiust tõsta võimaldab?

Automaatikaga garaažiuks

Miks me ikkagi automaatika usku oleme? Siin on kolm põhjust.

1. Mugavus

Ajamiga garaažiuks muudab su elu vähemalt taseme võrra mugavamaks. Ei usu? Mõtle korraks järgnevale.

On tüüpiline pime sügisõhtu, väljas loobib vali tuul vihma või lobjakat. Sina sõidad oma mõnusalt soojas autos ning oled just kodu juurde jõudnud. Järgnevalt tuleb sul avada garaažiuks. Kumba situatsiooni sa eelistad:

a) sul tuleb astuda õue, et avada garaažiuks (teist korda sama päeva jooksul!), aga juba paljas mõte sellest paneb sind õlgu väristama ja ebameeldivusest kulmu kortsutama;

b) sa vajutad puldil või nutitelefoni rakenduses nuppu ning peale põgusat ootamist saad sõita välise raju eest kaitstud garaaži ja sealt edasi tuppa minna.

Väga suure tõenäosusega eelistad sa varianti B, sest olgem ausad, sul on argielus juba piisaval hulgal väljakutseid ja lahendamist vajavaid ülesandeid ning tüütute tegevuste automatiseerimine on tark viis aja juurdevõitmiseks.

2. Vargakindlus

Elumajaga ühendatud garaaž kipub olema sissetungijatele ahvatlev variant. Miks?

Sest tihti on nii, et maja välisuksele soetad sa küll kalli turvaluku, aga garaažiukse peale väga ei mõtle.

Seepärast on hea, et ajamiga garaažiuksel on automaatne üleslükkamiskaitse, mis lukustab ukse ja kaitseb seda lahtikangutamise eest. Lisaplussina toimib lahendus ka elektrikatkestuse korral.

3. Turvalisus

Üldjuhul on garaažiuks suurim liikuv ese koduses majapidamises. Seetõttu kaasneb sellega ka oht inimeste elule ja tervisele. Milline täpsemalt?

Olukord: sul on ilma ajamita uks, mille sa oled sulgemise eesmärgil alla tõmmanud. Poole liigutuse pealt märkad sa, et su laps või koer on ukse alla ilmunud. Mis sa arvad, kui kiiresti sa suudad reageerida ja pea sajakilose metallmonstrumi kinni pidada?

Elektrilistel ajamitel on jõupiirang ning kui uksele peaks takistus ette jääma, liigub see kohe ülespoole tagasi. Turvalisana saame paigaldada ka sensorid, mis ei lase uksel üldse sulguma hakatagi, kui midagi nende vaateväljas on.

Kokkuvõte

Vastus artikli alguses esitatud küsimusele on: kui sa kasutad garaaži haruharva ja sul ei ole tarvis ust piisavalt sageli avada ja sulgeda, vali käsitsi liigutatav uks. Igal muul juhul otsusta automaatika kasuks. Nii lihtne ongi!

PS! Kui soovid garaažiukse valimisega seotud küsimusi spetsialistiga arutada, siis meiega ühenduse võtmise viisid leiad kontaktide lehelt.

Artiklist oli kasu ja meeldis?

Asukoht

Võta spetsialistiga ühendust';