4 olulist põhjust, miks jätta garaažiukse remontimine spetsialistile

garaaziukse remontimine

Pilt: Jason McHuff, Flickr; CC 2.0

Sulle meeldib kodus aeg-ajalt nokitseda ja ise asju parandada? Me mõistame seda, sest oma kätega millegi tegemine valmistab rõõmu ja rahulolu. Kuid majapidamises on töid, mis esmapilgul tunduvad lihtsad, aga on tegelikult targem jätta spetsialisti hooleks. Tõstetava garaažiukse remontimine on üks neist!

See tundub sulle liialdusena ning sa leiad, et õige mees peab ikka ise taoliste asjadega hakkama saama? Väga hea, siis on sul veel enam põhjust edasi lugeda ja kaasa mõelda, sest me toome välja 4 olulist mõtet, miks peaksid jätma garaažiukse parandamise väljaõppinud spetsialistile.

Kõigepealt vaatame suurt pilti ja seejärel kahte konkreetset juhtu.

Garaažiukse remontimine: miks sa ei peaks seda ise tema

Oma kogemuse põhjal saame öelda järgnevat.

1. Tarvis on erinevaid teadmisi, oskusi ja õigeid tööriistu

Garaažiukse süsteem on mitmepalgeline ja selle remontimiseks peab sul olema arusaamine nii mehhaaniliste kui ka elektriosade toimimisest, korrektsetest töövõtetest ja ohutusest. Lisaks on sul tarvis omada eeskujulikku valikut tööriistu ning ka tõstuste jaoks mõeldud erivahendeid.

Muide, abivahenditest kõige tähtsam on korralik redel. Miks? Sest enamik töid tuleb teha lae all, ja kui jalgealune kindel pole, on ka õnnetus lihtne juhtuma.

Väljaõppe saanud spetsialistil on kõik nõutud teadmised, oskused ja tööriistad olemas ning ta on võimeline tegutsema vilunult ning ohutusreegleid arvestades.

2. Remondi kvaliteet ei ole tagatud

Kui sa ei tea täpselt, mida sa teed, siis tegelikult sa ei saa olla kindel ohutus lõpptulemuses. Väljendid nagu „Mulle tundub, et sai korda“ või „Ah, kärab küll!“ ei kuulu professionaalse garaažiukse parandaja sõnavarasse – asi on kas korras või on ta katki, vahepealsed variandid ei tule kõne alla.

Eraldi teema on ka varuosad. Oled sa kindel, et soetasid sinu ukse süsteemiga sobiva varuosa? Oskad sa hinnata erinevate varuosade kvaliteeti ja tead millised tootjad on paremad, millised kehvemad? Lisaks kulub varuosade otsimisele, tellimisele ja kättesaamisele parajalt aega, aga senikaua tuleb sul elada ausõna peal püsiva katkise uksega.

Spetsialistidel on praktiline kogemus erinevate brändide toodanguga ning nad teavad mis jupid sobivad sinu süsteemi ja vajadustega. Neil on tihti ka varuosad kohe olemas või vähemasti otsekontaktid, tänu millele käib tellimine ja kättesaamine kiirelt.

Probleemid, mida ise lahendama ei tasu hakata

Kõik mis liigub, see kulub, ja kõik mis kulub, ütleb ühel hetkel üles. Seega, on igati loogiline, et garaažiukse eluea jooksul tuleb ette keerukamaid töid, mis vajavad oskaja kätt, et uks sind edasi saaks teenida.

3. Purunenud torsioonvedru

Torsioonvedru ülesanne on toimida vastukaaluna ukse raskusele, tänu sellele on uks tasakaalus ja liigub siinidel sujuvalt. Oma töö tegemiseks on vedru aga väga suure pinge all ning just see teebki asja ohtlikuks. Pinge tugevusest annab aimu ka vali pauk, mis kuuldub vedru purunemisel.

Katkine vedru loomulikult enam pinge all pole, aga tema kõrval paiknev ühes tükis paariline on.

Nüüd, kui sa asud paarilist maha võtma, vabaneb ka kogu salvestunud energia ning valede töövõtete korral juhtub nii, et vedru käib mõne hetke jooksul ülikiirelt ringi (näed seda siit videost).

Video Thumbnail

Kui su käsi peaks sinna vahele jääma, on tulemuseks suurelt haigutav haav või halvemal juhul viskad sa edaspidi patsu lüües vaid viiest väiksemaid numbreid.

4. Garaažiuks on vildakas

Kui su garaažiuks on vajunud viltu (üks ukse pool on madalamal kui teine) ja paistab eemalt vaadates õhus rippuvat, on tegu kiiret sekkumist vajava probleemiga.

Levinuimad põhjused on kas ühe ust liigutava trossi purunemine, viltused siinid või katkine ja siinist välja jooksnud rullik. Ükskõik milline neist sinu tõstukse häda allikaks ka poleks, on vildakas garaažiuks oma ebastabiilsuse tõttu äärmiselt ohtlik.

Ise parandades riskid näiteks sellega, et uks tuleb siinidelt täielikult maha ja langeb sulle peale nagu sajakilone metallist tekk. Igavene uni ei tundu kuigi ahvatleva lõpplahendusena, või mis?

Parim nõuanne vildaka garaažiukse puhul on: ära ust rohkem kasuta ning helista kohe spetsialistile, et ta saaks võimalikult kiiresti kohale tulla ja asjaga tegelema hakata. Ohutuse tõstmiseks tasub sul ka ukse ümbrus piirata ja paluda teistel pereliikmetel mitte ligineda.

Kokkuvõte

Me ei soovi sind hirmutada või öelda, et kodune asjade ise parandamine tuleks ära lõpetada. Hoopis vastupidi, nokitsemine on äge ja see hoiab vaimu värskena. Aga selle kõige juures on tähtis osata valida endale väljakutseid ning tark on ka mõni asi eriväljaõppe saanud inimese hooleks jätta – garaažiukse remontimine on üks neist.

Artiklist oli kasu ja meeldis?

Asukoht

Võta spetsialistiga ühendust';