Garaažiuks lakkas töötamast, kuidas toimida?

Sinu garaaži tõstuks lakkas järsku töötamast ning sul on tarvis ühendust võtta teenusepakkujaga, kes teostab garaažiuste parandustöid. Tundub lihtne: haarad telefoni ja helistad ukse paigaldanud firmasse või lööd Google’i lahti ja valid mõne ettevõtte, kes millegi positiivsega silma jääb.

Põhimõtteliselt nii see tõesti käib, aga enne kontaktivõttu on hea teha veidi eeltööd, et oma juttu paremini ettevalmistada. Miks see vajalik on?

Päris kindlasti püüab teiselpool telefonitoru olev remondimees sinult detailsemat infot saada, sest nii on tal võimalik paremini oma järgmisi samme planeerida ning samuti oskab ta sulle täpsemalt ennustada kaua parandamine aega võib võtta, mis maksumuseks kujuneb jne.

Kui sa aga ei oska küsimustele kohe vastata, tuleb sul minna garaaži infot koguma ja siis uuesti ühendust võtta – see on aga tülikas ja tekitab tarbetut ajakulu.

Mis teemad võiks enne läbi mõelda? Siin on 8 küsimust, mis aitavad sul enda jaoks olukorrast selgema pildi saada:

  1. kas ukse mittetöötamise põhjus on visuaalsel vaatlusel tuvastatav? Näiteks torsioonvedru purunenud, tross katkenud, rullik siinist välja jooksnud;
  2. kas ukse mittetöötamise põhjus on sulle ebaselge? Ehk tegemist on klassikalise juhtumiga: „Eile õhtul töötas kõik normaalselt, aga hommikul puldil nuppu vajutades ei toimu midagi“;
  3. kas sul on standardmõõtudega uks või kahele autole mõeldud lai uks?
  4. mis materjalist on uks valmistatud? Teras, alumiinium, puit, vinüül vm;
  5. kes on garaažiukse tootja ja/või mis on ukse mudel? Kui sa ei tea, siis proovi leida ukselt väike kleeps tootja nimega;
  6. kas uks on manuaalselt avatav või liigutab seda automaatika? Kui on elektriajam, siis kas see töötas enne praeguse probleemi ilmnemist tavapäraselt?
  7. kes on ajami tootja ja mis mudeliga on tegu? Enamasti on see aparaadi peal kirjas;
  8. kas hiljuti juhtus garaažiuksega midagi? Näiteks sai tagurdavalt autolt kõksu või jäi sulguva ukse alla mõni ese.

Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna (ja video veelgi enam)

Mida teha aga siis, kui garaažiuste valdkond on sulle nii võõras, et sel teemal ladusalt rääkimine tundub ületamatult raske?

Lase pildil või videol enda eest kõneleda! Just, päris suure tõenäosusega on sul olemas nutitelefon, millega on võimalik pildistada, filmida ja salvestatu ka kohe teele saata – nii saad näidata seda, mida su silmad näevad.

Kuidas teha pilte, millest tehnikul ka kasu on?

Sinu fotod ei pea olema timmitud ja valmis võitma mõnd konkurssi, tähtis on keskenduda võimalikult selgele probleemi edasiandmisele ja olukorra kirjeldamisele. Siin on mõned näpunäited:

  • kuigi garaažis ei pruugi alati parimad valgustingimused olla, püüa saada võimalikult kvaliteetne pilt, mis on terav ja kujutab pildistatavat detaili tervikuna. Kui esimene foto jääb udune, proovi uuesti;
  • kui tegemist on nähtava probleemiga, tee ülesvõte nii kaugemalt kui ka lähedalt;
  • klõpsa ka suures plaanis fotod nii garaažiukse välisküljest kui ka interjöörist. Neilt näeb tehnik ukse paneelide tüüpi, materjali ja saab ülevaate kogu süsteemist;
  • kui automaatika korpusel on näha tootja ja mudel, või garaažiuksel kirjas valmistaja, pildista ka need üles, sest selle info alusel saab tehnik varuosade, enamlevinud probleemide jmt osas mõtte liikuma panna.

Mida teha, kui garaažiukse probleem on hoopis kõrvaga kuuldav?

Kui ust üles tõsta püüdes kostuvad kummalised helid, automaatika undab kurjakuulutavalt või toimub muu pildi ja sõnade abil raskesti kirjeldatav asi, vali telefonis videorežiim ja filmi see hetk üles.

Nagu fotogi puhul: proovi saada võimalikult ehe jäädvustus olukorrast. Selleks hoia telefoni rahulikult ja stabiilselt, et ei kostuks sinu käe või riiete tekitatavaid krabinaid ning pilt ei väriseks närviliselt.

Kuidas saad aidata tehnikul tema tööd teha?

Kui remonditeenuse osas on suheldud, vajalik info edastatud ning tehniku saabumise aeg kokku lepitud, tegutse järgmiste punktide alusel:

  • kui peatses töötsoonis asetsevad jalgrattad, tööriistad või muud esemed, paiguta need nii, et parandaja saaks võimalikult mugavalt ja ohutult oma ülesannet täita;
  • kui su auto on õues garaažiukse ees, pargi see teise kohta. Kui auto on garaažis kinni, pargi see mujale kohe kui tehnik on ukse avanud;
  • remontimise ajal hoia lapsed ja koduloomad töötsoonist eemal.

Kokkuvõte

Võtame kokku sammud, kuidas toimida elutu garaažiukse puhul.

  1. Kindlasti otsusta ühendust võtta remonditeenuse pakkujaga ja ära ise uksega mässama hakka. Miks? Sest see on potentsiaalselt ohtlik! Loe ka postitust „4 olulist põhjust, miks jätta garaažiukse remontimine spetsialistile“;
  2. enne tehnikule helistamist või kirjutamist tee eeltööd ja vasta ülaltoodud kaheksale küsimusele;
  3. kui tundub, et sõnadest ei piisa, tee olukorrast pilt või salvesta video;
  4. hoolitse selle eest, et parandaja saaks oma tööle keskenduda.

Artiklist oli kasu ja meeldis?

Asukoht

Võta spetsialistiga ühendust';