Tööstusuksed: 6 olulist teemat, millele mõelda enne ukse tellimist (osa 1)

Kas tööstusliku tõstukse ettevõttesse soetamine on sama nagu koju uue garaažiukse valimine?

Kindlasti mitte, sest keskkond ja kasutustingimused on hoopis teised ja arvestada tuleb oluliselt suurema hulga teguritega. Millistega täpsemalt? Seda kahes järgnevas postituses vaatamegi.

Kokku katame 6 olulist punkti, esimeses osas räägime:
1) tööstuse eripäraga arvestamisest;
2) tööstusukse automaatika valimisest;
3) käiguukse paigaldamisest;
4) ukse suurusega seonduvast.

Artikli teises osas vaatame otsa:
5) ukse välimuse tähtsusele;
6) turvalisuse ja ohutuse teemale.

Head lugemist!

1. Tööstuse eripära

Esimese asjana on sul tarvis mõelda, mis keskkonnas uks vastu peab pidama.

Näiteks: kui tegemist on pesula või laudaga, on ruumis pidevalt palju niiskust ja seetõttu on mõistlik valida kõik ukse külge käivad osad (vedrud, siinid jne) roostevabast terasest. Sellega arvestamata võib sind ühel hetkel halb üllatus tabada, kui mõni detail läbi on roostetanud ja seetõttu ära murdub.

Tähtis aspekt on ka ukse kasutussagedus. Kui ettevõttes on tööstusuksed, mis avatakse hommikul ja suletakse alles õhtul, piisab tavapärase koormustaluvusega vedrudest (10000 täistsüklit; 1 tsükkel = 1 avamine + 1 sulgemine) ning uste liigutamiseks sobib kasutada kas käepidet või ketiga käsitali.

Lao välisuks aga, mida on tarvis päeva jooksul kümneid kordi avada ja sulgeda, on tarvis varustada tugevdatud siinide ja vedrudega (25000–100000 täistsüklit) ning kõrge koormustaluvusega elektriajamiga.

2. Tööstusukse automaatika

Mis on suurim viga, mida ikka ja jälle tööstusliku tõstukse puhul tehakse?

Vastus: ei arvestata ukse suure kaaluga ja valitakse liiga väikse võimsusega ajam. Tulemus on see, et ust avades pingutab automaatika mootor küll viimase piiri peal, aga uks tõuseb teokiirusel ja sina või su töölised trummeldavad oodates endale sõrmedega närviliselt vastu jalasäärt.

Kokkuvõttes on tegu topeltkuluga, sest liigne viivitus tähendab, et töö seisab ja see omakorda võrdub teenimata jäävate eurodega. Lisaks ütleb ülekoormatud ajamimootor ka enneaegselt üles ning sul tuleb jälle uude investeerida.

Seega, kui su tööstuses on tõstuks, mis vajab automaatikat, arvesta viimase valimisel kindlasti ukse kaaluga.

3. Käiguuks ehk jalgvärav

Võib olla, et inimestel on tarvis tõstuksest palju edasi-tagasi käia, sel juhul on mõttekas sinna sisse eraldi käiguuks teha. Nii saab elu mugavam, sest pole tarvis iga kord kogu sektsioonust kergitama ja langetama hakata. Samuti toimub külmal ajal hoonest väiksem soojuskadu.

toostusuks-Sebe-artikkel

NB! Kuigi jalgväravat on võimalik ka juba oma kohale seatud tõstukse sisse lõigata, jääb kohe tehases paigaldatud käiguuks kindlasti kvaliteetsema välimusega, on sinu jaoks soodsam ning protsess meie mõlema jaoks mugavam.

4. Suurus

Ukse suurusest sõltuvad mitmed olulised nüansid, näiteks millised vedrud ja siinid tuleb valida, kui võimsat automaatikat on tarvis jne. Loomulikult mõjutab tööstusukse suurus ka selle maksumust, sest mida laiem ja kõrgem see on, seda enam materjali kulub ning töötunde teostusse ja paigaldusse läheb. Lihtne ja loogiline.

Mis mõõdud on sul tarvis edastada, kui soovid uksele esialgset hinnapakkumust? Mõõdista üle järgnevad kohad:

toostusuks moodud

L – ava laius (mm);
H – ava kõrgus (mm);
V ja P – ava külgruum (mm);
h – silluse kõrgus (mm).

Täpsuse pärast ei pea sa muretsema, sest lõpliku hinnapakkumuse tarvis tuleme kohale olukorraga tutvuma ja mõõdame kõik veelkord hoolikalt üle.

Oled jõudnud esimese osa lõppu, klõpsa siin, et lugeda tööstusukse valiku kohta teist osa.

Artiklist oli kasu ja meeldis?

Asukoht

Võta spetsialistiga ühendust';